Határozottan kellemes élményt szolgáltatott a tegnap este, amit szerencsére a gyengénlátó játékvezetői hármas sem tudott elrontani. A média előszeretettel kreál pánikot, mi pedig hajlamosak vagyunk elhinni, hogy tényleg létezik valamiféle rejtélyes betegség, amit a válogatott fordulók alatt/után elkap a csapat. Nyilván nem a legoptimálisabb állapot, hogy az ellenfél két hétig készülhet a meccsre, amíg te pár napig, de nem hiszem, hogy ennyire túl kellene dimenzionálni ezt a dolgot. Most meg főleg nem, amikor igencsak pofás játékot sikerült bemutatni kulcsemberek hiányában is. Adriano pedig komolyan gondolja, hogy nem fogja kiszorítani egy friss Eb-győztes, La Masía-növendék, katalán srác.
Határozottan kellemes élményt szolgáltatott a tegnap este, amit szerencsére a gyengénlátó játékvezetői hármas sem tudott elrontani. A média előszeretettel kreál pánikot, mi pedig hajlamosak vagyunk elhinni, hogy tényleg létezik valamiféle rejtélyes betegség, amit a válogatott fordulók alatt/után elkap a csapat. Nyilván nem a legoptimálisabb állapot, hogy az ellenfél két hétig készülhet a meccsre, amíg te pár napig, de nem hiszem, hogy ennyire túl kellene dimenzionálni ezt a dolgot. Most meg főleg nem, amikor igencsak pofás játékot sikerült bemutatni kulcsemberek hiányában is. Adriano pedig komolyan gondolja, hogy nem fogja kiszorítani egy friss Eb-győztes, La Masía-növendék, katalán srác.
Tito Vilanova az első adandó alkalommal meghúzta azt, amit Guardiola csak ritkán - aki átutazta a fél világot, és később csatlakozott az edzésekhez, azt nem nevezte a kezdőbe, és olyan játékosok kaptak lehetőséget, akik jobb fizikai állapotban voltak. Megvan a kockázata, és a mérkőzés után ő is elmondta, hogy ha nem nyert volna a csapat, biztos leszedték volna róla a keresztvizet, de ő most ezt látta jónak. Mi meg hozzátesszük, hogy nagyon helyesen, ha már ilyen minőségű keretünk van. Persze, Messi olyat tesz hozzá a játékhoz, amit senki más nem tud, és Alves is nyugodt szívvel nevezhető kulcsembernek, de azért a helyükön mégiscsak egy Fábregas, és egy, a jövő Barcájában is számításba vett Montoya játszott. Így jött az ki, hogy tíz saját nevelésű játékossal kezdett a csapat, ami igencsak rekordgyanús. Azt már csak zárójelben, hogy hamarosan ez is megdől, hiszen minden posztra van hazai termékünk, szóval ez már csak idő kérdése.
A mérkőzés szerencsére sokkal simább volt a vártnál, pedig amikor Miguel Torres büntetlenül beleboxolt a labdába, felrémlett a tavalyi év, amikor a gyenge forma miatt jól jött volna, ha legalább azt megkapjuk ami jár. A Barca viszont elég jól pörgött a mérkőzés egyes részein, kontrollálta a játékot, aminek köszönhetően a Getafe kapuja előtt volt a labda, az ellentámadásokat pedig sikerült csírájában elfojtani, ha jól láttam, akkor egy kontrájukat sem tudták lövéssel befejezni. A mérkőzés egyik kulcsfigurája Xavi volt, aki akítv volt támadásban, ha valami érdemleges történt, abban ő benne volt. A mérkőzés lezárásához azért kellett a nehéztüzérség is, bár Messi góljait talán még Fábregas is belőtte volna. A bírónál egy rendkívüli akció keretében három tizenhatoson belüli szabálytalanságot be lehetett váltani egy büntetőre, a második gólnál meg csak be kellett belsőzni Montoya príma beadását. Persze az argentin szerepét kár lenne vitatni, lélektanilag is pozitívan hat a csapatra, az ellenfél meg valószínűleg nem nyugszik meg a beállásától. Reménykedünk benne, hogy Vilanova irányítása alatt hasonlóan jól fog reagálni a csapat a hosszabb szünetekre, és nem építjük tovább ezt a vírus-mítoszt.
Valdés (7): Túlzottan most sem tették próbára, de amikor kellett, határozottan tette a dolgát. A kapott gólról nem tehet, olyan nincs, hogy kétszer ennyire tökéletesen pattanjon meg egy labda.
Montoya (7): Alakul ez szépen. Nem annyira domináns még a játék, mint az Alvesé, de az látszik, hogy a könnyebbnek ígérkező meccseken be lehet dobni a brazil helyett. Védekezésben és támadásban is megállja a helyét, bár még könnyebben zavarba lehet hozni a letámadással.
Puyol (7): Nem is ő lett volna, ha nem megy vissza az orvosi tanács ellenére, öröm az ürömben, hogy a keresztszalagja nem szakadt el. Akár egy hónapon belül visszatérhet, de úgy látszik mostanában nem szerencsés a sérülésekkel. Ha nem is játszott hiba nélkül, azért elég magabiztosan tartotta össze a védelmet.
Piqué (6,5): Tulajdonképpen ő sem játszott rossz meccset, de Puyolt dominánsabbnak éreztem, egyszer pedig csúnyán meg is etették. Persze alapvetően nem egy szerencsés szituáció, ha egy gyors támadó és egy középhátvéd marad egymással szemben, de egy klasszis azért többnyire megoldja. Lesz ez még jobb.
Adriano (8): Megérdemli a magas pontszámot, ismét a csapat egyik legjobbja volt, támadásban és védekezésben is kiemelkedőt nyújtott, és ismét gólt szerzett. Már a nyáron sem értettem, miért teszik sokan egyértelműen elé Albát, de azt azért nem gondoltam volna, hogy akkora formában kezd. Valaki majd leírhatná, Pedro Leon mennyire számít gyors játékosnak, mert a sebességkülönbség brutális volt kettejük között.
Busquets (7): Hozott egy erősebb átlagot, elég sok labdát lefülelt, de egyelőre még messze a csúcsformától.
Xavi (8): A másik legjobb játékosunk ő volt, amellett, hogy szinte minden támadásban benne volt, egészen látványos lefordulásokat csinált, és még a védekezésre is odafigyelt, ugyanannyi labdát szerzett vissza, mint Busquets.
Thiago (7,5): Túlzottan nem látszott rajta a több hónapnyi kihagyás, bár az Iniesta-féle megindulásokat bevállalhatta volna gyakrabban is, ha már a posztján játszott. Így is volt két nagy ziccere, az első mehetett volna tíz centivel alacsonyabban.
Tello (6): Mezőnyben elég sokat szerencsétlenkedett, cserébe a két zicceréből kb. kihozta a legtöbbet, Thiagonak pedig kvázi gólpasszt adott. Nagyon nem húznám le, mert körülbelül ő a hatodik számú támadónk, így azért nem rossz a teljesítménye.
Pedro (6,5): Sok mindenre nem emlékszem tőle, csinálta amit kell elől-hátul, egy jó labdát kapott Messitől, azt jobban is megoldhatta volna. Talán Alves hiánya miatt kevésbe volt domináns az ő széle, de az összjátékban jól résztvett, és Montoya elé is jó ütemben tolta oda Messi második góljánál.
Fábregas (7,5): Ez már jobb volt, mint legutóbb, ő is több akció kialakításában vett részt, az egyéni megindulása kellett Adriano góljához, és Villának is ő osztotta az asszisztot. Annak örülnénk a legjobban, ha a tavaly őszi formáját megtalálná, de így is hasznos volt két poszton is.
Messi (7,5): Sokat nem kell magyarázni, bejött, lőtt két gólt, és egy büntetőt is összehozott. Kár, hogy a spori szögletet fújt, pedig a labda nyíl egyenesen gurult, mivel a védőnek még véletlenül sem sikerült hozzáérnie.
Villa (7): Sokat nem játszott, mégis kap pontot, mert érezhetően megélénkült a játék, amikor nem Tello bénázott a szélen. A gólja meg szépségdíjas, így kell ezt - pontosan átveszi, távol tartja a védőt, és elteszi a kapus lábai között. Remélem nem csak nekem tűnik sokkal robbanékonyabbnak.
Mascherano (-): Majd ti pontoztok, ha akartok, én nem akarok, mert sokat nem mutatott. A labda ívét már nem először számolja ki rosszul, erre kicsit odafigyelhetne.
Getafe CF – FC Barcelona: 1-4 ( 0-1 )
Madrid, Coliseum Alfonso Pérez
16.391 néző
Vezette: Teixeira Vitienes
Getafe CF: Moyá, Valera, Lopo, Alexis, Miguel Torres, Xavi Torres, Míchel (Lacen, 68’), Pedro León (Sarabia, 78’), Barrada, Castro, Colunga (Álvaro, 59’).
FC Barcelona: Valdés, Montoya, Piqué, Puyol (Mascherano, 57’), Adriano, Busquets, Xavi, Thiago (Messi, 59’), Pedro, Fábregas, Tello (Villa, 76’).
Gólok: 0-1, Adriano (32’) gp.: Fábregas; 0-2, Messi (74’ – büntető, kiharcolta: Pedro); 0-3, Messi (78’) gp.: Montoya; 1-3, Mascherano (80’ – öngól); 1-4, Villa (90’) gp.: Fábregas.